Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Arbetsgruppens medlemmar

Medlemmar i arbetsgruppen samordnad hälsa, vård och omsorg:

Krister Bergkvist
Processtöd/ordförande
Skaraborgs Sjukhus
0700-20 63 47
krister.sven.bergkvist@vgregion.se

Vakant
Processtöd
Kommun

Vakant
Processtöd
Primärvård

Vakant
Ordförande SKO, västra

Vakant
Ordförande SKO, norra

Anna Hermansson
Ordförande SKO, södra
Kommun
anna.hermansson@skovde.se

Angela Olausson
MAS patientsäkerhet
Kommun
0703-440208
angela.olausson@gotene.se

Margareta Liljegren (adjungerad)
Samverkansgrupp geriatrik, demens och palliativ vård
Skaraborgs Sjukhus
0700-824435
margareta.liljegren@vgregion.se

Angelica Engman (adjungerad)
Samverkansgrupp barn och unga
Primärvård
0700-822492
angelica.engman@vgregion.se

Kerstin Söderlund (adjungerad)
Samverkansgrupp psykisk hälsa och missbruk/beroende - vuxna
Kommun
kerstin.soderlund@skaraborg.se

Adam Krantz (adjungerad)
E-hälsa
Kommun
0761-336639
adam.krantz@skaraborg.se


Senast uppdaterad: 2019-06-10 08:41