Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

Kontaktuppgifter till ordföranden i de olika arbetsgrupperna inom Vårdsamverkan Skaraborg samt till beredningsgruppen för styrgruppen, som har det övergripande ansvaret för vårdsamverkans löpande arbete. Här finns även kontaktuppgifter till kommunikatör för publicering på webbplatsen.

Kontakt beredningsgrupp

Eva-Marie (Mia) Gustavsson
Skaraborgs Sjukhus
0700-82 33 17
eva-marie.gustafsson@vgregion.se 

Malin Swärd
Skaraborgs Kommunalförbund
0738-03 73 11
malin.sward@skaraborg.se

Vanja Arrias
Primärvården
0722-48 03 41
vanja.arrias@vgregion.se

Ordförande i grupper

Mer info om grupperna och samtliga ledamöter/representanter finns under rubriken Organisation.

Barn och unga

Hans Ekensskär
Socialchef, Grästorps kommun
0514-582 33
hans.ekensskar@grastorp.se

FoU Skaraborg

Svante Lifvergren
Skaraborgs sjukhus
070-643 30 81
svante.lifvergren@vgregion.se

Geriatrik, demens och palliativ vård

Per Granath
Skövde kommun
0500-49 85 27
per.granath@skovde.se

Patientsäkerhet

Annica ”Anci” Loft
Utvecklingsledare
Chefläkaravdelningen Närhälsan
070-276 64 26
annica.loft@vgregion.se

Politisk samverkan Skaraborg, PSS

Gunilla Druve Jansson
Östra hälso- och sjukvårdsnämnden
070-799 51 83
gunilla.druve.jansson@vgregion.se

Psykisk hälsa och missbruk/beroende, vuxna

Anneli Maaranen (tidigare Koivuniemi)
socialchef Tibro kommun
0504-181 19
anneli.maaranen@tibro.se

Ylva Morén,
socialchef Vara kommun  
0512-312 35  
ylva.moren@vara.se

Samordnad hälsa, vård och omsorg

Robin Ahlm
Skaraborgs Kommunalförbund
0761-33 66 39
robin.ahlm@skaraborg.se

Styrgrupp

Susanne Lidén
Primärvårdschef
070-4589979
susanne.liden@vgregion.se

För att publicera dokument

För publicering av dokument och ändringar på webbsidan, kontakta:

Gunilla Fasth
Kommunikatör, Vårdsamverkan Skaraborg
gunilla@fasthkommunikation.se

Kom ihåg att skicka med länk till den sida du vill publicera eller ändra på. 


Senast uppdaterad: 2021-02-17 11:12