Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i Lokal samverkansgrupp Barn och ungas psykiska hälsa Kungälv

Linda Bjälkenborn
Sammankallande
Enhetschef
Stödenheten
Kungälvs kommun
Telefon
linda.bjalkenborn@skola.kungalv.se

 
Anne-Marie Lagerqvist
Enhetschef 
Familjehem- och familjerättsenheten
Kungälvs kommun
0303-23 91 43 
anne-marie.lagerqvist@kungalv.se   

Annika Haglunds
Projektledare
Familjehuset Klippan
Kungälvs kommun
0703-88 59 21
annika.haglunds@kungalv.se

Annika Rusko Andersson
Verksamhetschef
Älvpraktiken
0705 – 53 54 30
annika.rusko.andersson@ptj.se

Ghadah Saleh
Verksamhetschef
Centrumpraktiken
0701-71 95 43
ghadah.saleh@ptj.se

Johanna Forsell Ray
Enhetschef 
Barn och Ungdomspsykiatrisk mottagning. (BUP) 
Kungälvs sjukhus
0303-24 13 25
johanna.forsell.ray@vgregion.se  

Linda Petterson
Enhetschef
Ungdomsmottaganingarna
0730 – 67 28 54
linda.i.pettersson@vgregion.se

Maria Fasth
Vårdcentralschef
Närhälsan Kongahälla
0700-82 43 38
 maria.a.fast@vgregion.se  

Maria Gustafsson
Enhetschef 
Utförarenheten
0303-23 94 09, 0702-219038 
maria.gustafsson@kungalv.se

Maria Olinder
Psykolog
Familjehuset Klippan
Vårdcentralen Kusten  
0708-79 05 73
maria.olinder@ptj.se

Pia Nilsson
Enhetschef
Barn och ungdomsmedicin
Närhälsan
010-473 45 00 , 0700 - 82 40 30
pia.c.nilsson@vgregion.se

Sara Holm
Biträdande rektor
Mimers gymnasium
Kungälvs kommun
0303-23 83 31
sara.holm@skola.kungalv.se

Susanne Gustafsson
Vårdcentralschef
Närhälsan Solgärde
0700-20 62 09
susanne.gustafsson@vgregion.se

Susanna Löfqvist Hjelm
Enhetschef, Habilitering & Hälsa
Barn och ungdom  
0700-87 89 35
susanna.lofqvist.hjelm@vgregion.se

Torbjörn Eriksson 
Tf enhetschef
Barn- och ungsdomsenheten
Kungälvs kommun
0303-23 96 18
torbjorn.eriksson@kungalv.se


Senast uppdaterad: 2021-03-23 11:09