Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Samverkansgrupp Geriatrik, demens, palliativ vård och stroke - gruppmedlemmar

Ordförande

Per Granath
Skövde kommun

0500-49 85 27
per.granath@skovde.se

Ledamöter

Anna Stadig Pilhagen,
Folkhälsostrateg Lidköpings kommun 
anna.stadigpilhagen@lidkoping.se

Linda Karlsson
Privata vårdcentraler
linda.karlsson@brackediakoni.se 

Ann-Sofie Eklund Karlsson
Kommunerna norra
ann-sofie.eklund-karlsson@toreboda.se 

Beate Poetzsch
Närhälsan V8
beate.poetzsch@vgregion.se

Carina Karlsson-Brännehed
Skaraborgs Sjukhus
carina.e.karlsson@vgregion.se 

Elin Broberg
Folktandvården
elin.broberg@vgregion.se

Gunilla Carlsson
Skaraborgs kommuner, äldrenätverk
gunilla.carlsson@essunga.se

Lotta Hjoberg
Kommunerna Väster
lotta.hjoberg@lidkoping.se

Magnus Olsson
Skaraborgs Sjukhus
magnus.olsson@vgregion.se

Margareta Karlqvist
Senior
fam.se.karlqvist@telia.com  

Pia Stenlund
MAS-representant
pia.stenlund@mariestad.se

PO Damberg
Senior
po.damberg@skara.net

Susanne Lidén
Närhälsan V9
susanne.liden@vgregion.se

Processtöd/utvecklingsledare

Margareta Liljegren 
Skaraborgs Sjukhus 
margareta.liljegren@vgregion.se

Krister Bergkvist
Samordnad Hälsa Vård och Omsorg (SHVO)
krister.sven.bergkvist@vgregion.se

Malin Swärd
Kommun
malin.sward@skaraborg.se

Vanja Arrias
Närhälsan
vanja.arrias@vgregion.se

Koordinatorer

Karin Kanon
Skövde kommun
karin.kanon@skovde.se 

Ingela Larsson
Gullspångs kommun
ingela.larsson@gullspang.se

Kerstin Bjälkefur
Lidköpings kommun
kerstin.bjalkefur@lidkoping.se 

Margareta Liljegren
Skaraborgs sjukhus
margareta.liljegren@vgregion.se

Maria Björck
Falköpings kommun
maria.bjorck@falkoping.se 

Vanja Arrias
Närhälsan
vanja.arrias@vgregion.se


Senast uppdaterad: 2021-02-09 11:51