Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Gruppmedlemmar PSS

Ordförande

Anna-Karin Skatt
Skaraborgs Kommunalförbund
Telefon 0502-606049
E-post: anna-karin.skatt@tidaholm.se 

 

Övriga ledamöter

Skaraborgs kommuner
Ann-Christine Fredriksson, ann-christine.fredriksson@hjo.se
Mikael Ericksson, mikael.ericksson@gullspang.se
Rinor Xhemshiti, rinor.xhemshiti@gotene.se
Theres Sahlström, theres.sahlstrom@politiker.skovde.se

Styrelsen för Habilitering & Hälsa
Patric Cerny, patric.cerny@svenskakyrkan.se 
Sebastian Aronsson, sebastian.aronsson@vgregion.seiseb@me.com 

Styrelsen för närhälsan
Agneta Jansson, agneta.jansson@kristdemokraterna.se
Jim Aleberg, jim.aleberg@vgregion.se

Styrelsen för regiongemensam hälso- och sjukvård
Charlotte Nordström, charlotte.nordstrom@vgregion.se
Michael Melby, michael.melby@mellerud.se

Styrelsen för Skaraborgs Sjukhus
Pär Johnson, par.johnson@liberalerna.se
Susanne Larsson, susanne.larsson@falkoping.se

Tandvårdsstyrelsen
Kjell Sjölund, kjell.sjolund@karlsborg.se
Linnea Wall, linnea.wall@mariestad.se

Östra hälso- och sjukvårdsnämnden
Dan Hovskär, dan.hovskar@kristdemokraterna.se
Gunilla Druve Jansson, gunilla.druve.jansson@vgregion.se
Maria Hjärtqvist, maria.hjartqvist@politiker.skovde.se


Senast uppdaterad: 2019-06-07 13:23