Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i utvecklingsgrupp för in- utskrivningsprocessen

 

Mats Dahl - ordförande 
Primärvårdschef 
Närhälsan, Primärvård Omr 2
010-435 80 00
mats.dahl@vgregion.se

 
Ann-Charlotte Nyrén 
Verksamhetschef 
Kommunal hälso- och sjukvård 
Tjörns kommun 
0304-60 16 45 
ann-charlotte.nyren@tjorn.se

Ann-Sofie Borg
Verksamhetschef
Hemsjukvård och äldreomsorg 
Ale kommun 
0303-33 09 40 
ann-sofie.borg@ale.se
Ann-Sofie Lekander
Vårdcentralschef
Närhälsan Tjörn
010-473 46 02, 0768-098069
ann-sofie.lekander@vgregion.se

Anna Lindqvist
Kungälvs Sjukhus
0700-825630
anna.s.lindqvist@vgregion.se
Annika Boij
Närhälsan Kärra
0700-823755
annika.boij@vgregion.se

Birgitta Berghänel-Sikberger
Brukarrådsrepresentant
birgitta.berghanel@hotmail.se
Britt-Marie Gustafsson
Vårdenhetschef, Kirurg- och ortopedkliniken
Kungälvs sjukhus
0303-98611
britt-marie.g.gustafsson@vgregion.se
Cecilia Tahmasebiepour
Bitr verksamhetschef
Adina Hälsan Nol
031-383 04 21
cecilia.t@adinahalsan.se

Christina Andersson
Vårdenhetschef
Avdelning 8, Medicinkliniken
Kungälvs sjukhus
0303-98364
christina.m.andersson@vgregion.se

Ghadah Saleh
Verksamhetschef
Centrumpraktiken Vårdcentral
0701-71 95 43
ghadah.saleh@ptj.se
Jenny Ahto 
Brukarrepresentant 
NSPHiG  
jenny@nsphig.se

Jenny Kullman 
Vårdenhetschef avd 9
Psykiatriska kliniken
Kungälvs sjukhus
0303-984 07 
jenny.kullman@vgregion.se

Johanna Nordqvist
Medicinskt ansvarig sjuksköterska
Stenungsunds kommun
0303-73 83 18
johanna.nordqvist@stenungsund.se

Linda Kusmark
Enhetschef
Active Rehab AB
0706-25 66 58
linda@active.nu

Lisa Lok Hinnerson
Enhetschef
Närhälsan Rehabilitering 
Kungälv, Stenungsund
010-473 32 700705-26 85 25
lisa.hinnerson@vgregion.se
Mari Andersson
Enhetschef 
Psykiatriska mott. Kungälv Kärra Rödbo 
Kungälvs sjukhus 
0768-35 25 23 
marie.ev.andersson@vgregion.se

Maria Bokedal
Vårdenhetschef
Geriatrik avd 6 och VPL-teamet
Kungälvs sjukhus
0761-46 49 44
maria.bokedal@vgregion.se

Marie Gardtman
Verksamhetschef
Medicin
Kungälvs sjukhus
0702-14 90 77
marie.gardtman@vgregion.se
Marie-Louise Andersson
Biståndshandläggare/ socialsekreterare
Tjörns kommun
0304-60 13 57
marie-louise.andersson@tjorn.se

Martina Berisson
Enhetschef
Biståndsenheten, IFO
Ale kommun
0303-70 34 21
martina.berisson@ale.se

Noomi Holmberg
Verksamhetschef
Kommunal Hälso- och sjukvård
Kungälvs kommun
0767-82 95 670303-23 96 24
noomi.holmberg@kungalv.se

Peter Almgren
Verksamhetschef Myndighet
Kungälvs Kommun
0303-239123
peter.almgren@kungalv.se

Susanne Vinqvist 
Enhetschef 
Myndighetsutövning 
Stenungsunds kommun 
0303-73 00 00 
susanne.vinqvist@stenungsund.se

Victoria Östlund
Tandhygienist 
Tandhygienist i kommun (TAIK)
0722-19 79 88
victoria.ostlund@kungalv.se
Viktor Persson
Verksamhetschef 
Capio Läkarhus Stenungsund
0735-58 63 25
viktor.persson@capio.se
Åsa Fredriksson 
Medicinskt ansvarig sjuksköterska 
Ale Kommun 
0303-33 03 500704-32 03 50 
asa.fredriksson@ale.se

Senast uppdaterad: 2021-04-15 17:09