Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Äldre

Äldre med sjukdom och funktionsnedsättning ska känna att vård, stöd och omsorgsinsats är tillgänglig, trygg, säker och samordnad av kommun, primärvård, sjukhus och tandvård.

Minnesanteckningar Temagrupp Äldre

Titel

Mötestider

2021
27/1 kl. 13.30-16.00
28/4 kl. 13.30-16.00
9/6 kl. 13.30-16.00

Lena Strömberg, ordförande
Vårdcentralchef, Närhälsan Slottskogen vårdcentral
lena.b.stromberg@vgregion.se 

Kristina Söderlund
Verksamhetschef Hälso- och sjukvård, Göteborgs stad
kristina.soderlund@aldrevardomsorg.goteborg.se

Mona Månsson
Verksamhetschef Hälso- och sjukvård, Göteborgs stad
mona.mansson@aldrevardomsorg.goteborg.se 

Martin Jensen
Verksamhetschef, Capio Gårda vårdcentral
martin.jensen@capio.se 

Anna Hildesson
Verksamhetschef Vård och omsorg, Härryda kommun
anna.hildesson@harryda.se  

David Gembäck
Bitr.verksamhetschef MGA Östra sjukhuset
david.gemback@vgregion.se

Christina Wadell
Områdeschef, Mölndals stad
christina.wadell@molndal.se

Arto Niskala
Verksamhetschef Äldreomsorg, Öckerö Kommun
arto.niskala@ockero.se

Catharina Johanson
Avdelningschef för Bistånd- och Hälsa
catharina.johansson@partille.se

Lotten Pihl
Sjukhustandläkare Mölndals sjukhus
lotten.pihl@vgregion.se

Annika Robinson
Vårdcentralschef Närhälsan Eriksberg VC
annika.robinson@vgregion.se

Lena Holmquist Henriksson
Enhetschef för geriatriskt utvecklingscentrum, Sahlgrenska universitetssjukhuset
lena.holmquist.henriksson@vgregion.se

Simina Gherman
Överläkare, sektionschef geriatrik, Sahlgrenska universitetssjukhuset
simina.gherman@vgregion.se

Sara Lilliehöök
Verksamhetschef Geriatrik, Mölndals sjukhus
sara.lilliehook@vgregion.se

Marie Gardtman
Verksamhetschef Angereds Närsjukhus
marie.gardtman@vgregion.se

Anne Charlotte Larsson
LGS, Processledare
076-77 16 792
anne-charlotte.larsson@vgregion.se

Björn Gunnarsson
Processledare Temagrupp Äldre
0722-18 85 41
bjorn.gunnarsson@norrahisingen.goteborg.se

Björn Gunnarsson

Processledare Temagrupp Äldre, delregional koordinator Mobil närvård
Ikon för telefonnummer
Telefonnummer
Senast uppdaterad: 2021-03-26 12:17