Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i utvecklingsgrupp Äldre och palliativ vård

Ann-Charlotte Nyrén
Ordförande
Verksamhetschef
Kommunal hälso- och sjukvård
Tjörns kommun
0304-60 16 45
ann-charlotte.nyren@tjorn.se

 
Anna Lindqvist

Rehabchef
Kungälvs sjukhus
0700-82 56 30
anna.s.lindqvist@vgregion.se

Ann-Sofie Borg
Verksamhetschef
Hemsjukvård och äldreomsorg
Ale kommun
0303-33 09 40
ann-sofie.borg@ale.se 

Birgitta Berghänel-Sikberger
Brukarrådsrepresentant
Telefon:
birgitta.berghanel@hotmail.se

Carina Andersson
Tf verkmsahetschef
Hälso- och sjukvård, hälsofrämjande
Kungälvs kommun
0303-23 96 24
carina.andersson2@kungalv.se

Johanna Nordqvist
Medicinskt ansvarig sjuksköterska
Stenungsunds kommun
0730-66 87 66
johanna.nordqvist@stenungsund.se

Maria Samsson
Medicinskt ansvarig sjuksköterska/rehab
Tjörns kommun
0304-60 10 75
maria.samsson@tjorn.se

Susanne Gustafsson
Vårdcentralschef
Närhälsan Solgärde
0700-20 62 09
susanne.gustafsson@vgregion.se

Tina Holmberg
Verksamhetschef
Älvpraktiken
070-781 26 35
tina.holmberg@ptj.se

Åsa Bingsmark Peterson
Klinikchef
Folktandvården
0700-82 21 61
asa.bingsmark.peterson@vgregion.se

Åsa Fredriksson
Medicinskt ansvarig sjuksköterska
Ale kommun
0303-33 03 50
asa.fredriksson@ale.se

Senast uppdaterad: 2021-03-23 08:17