Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i Närområdesgrupp Ale

 

Emelia Önebro Olausson
Ordförande 
Verksamhetschef
Närhälsan Älvängen
0725-32 57 89
emelia.onebro.olausson@vgregion.se

 
Anna-Karin Brask
Enhetschef 
Verksamhetsstab HoS 
Ale kommun
0704-32 07 57
anna-karin.brask@ale.se

Anna-Karin Sanberg 
Enhetschef
Rehab 
Ale kommun
0704-32 09 14
anna-karin.sandberg@ale.se 

Ann-Sofie Borg
Verksamhetschef
Hemsjukvård och äldreomsorg
Ale kommun
0303-33 09 40
ann-sofie.borg@ale.se 

Birgitta Augustsson
Utvecklingsledare
Social Hållbarhet/Folkhälsa
Ale kommun  
0704-32 05 28
birgitta.augustsson@ale.se

Cecilia Tahmasebiepour 
Bitr. verksamhetschef
Adina Hälsan
031-383 04 21
cecilia.t@adinahalsan.se

Irene Blomqvist
Verksamhetschef
Sektor Arbete, trygghet och omsorg
Ale kommun
0303-37 11 11
Irene.blomqvist@ale.se 

Jan Arlej
Verksamhetschef
Älvängen Fysioterapi Rehab 
0303–74 99 41, 0727–34 66 95
jan.arleij@ptj.se

Karin Svensson Stolt
Verksamhetschef 
Läkarhuset Älvängen
0303-44 11 04
karin.svensson@alvangenslakarhus.se

Mattias Anesten
Verksamhetschef
Ale Rehabklinik
0303 – 37 78 20
info@alerehabklinik.se

Marie Gardtman 
Verksamhetschef 
Medicinverksamheten
Sjukhusen i Väster 
070-214 90 77
marie.gardtman@vgregion.se

Monica Sporre
Verksamhetsansvarig
Bohus Fysioterapi Rehab
031–98 19 18
monica.sporre@ptj.se

Susanne Slosar
Verksamhetschef
Bohus Vårdcentral & BVC
0312-42 40 50
susanne.slosar@bohusvardcentral.se

Taija Holmberg
Verksamhetschef
Funktionsstöd
Ale kommun
0303-70 31 28
Taija.tuomilehto-holmberg@ale.se

Tina Holmberg
Verksamhetschef
Alepraktiken
070-781 26 35 
tina.holmberg@ptj.se

Ulrika Jonsson Milusic
Verksamhetschef
Geriatrik/Neurologi/Rehabilitering
Sjukhusen i väster
0700-20 77 05
ulrika.milusic-jonsson@vgregion.se

Åsa Fredriksson
Medicinskt ansvarig sjuksköterska
Ale Kommun
0303-33 03 50, 0704-32 03 50
asa.fredriksson@ale.se

 


Senast uppdaterad: 2021-02-25 08:28