Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.

Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i Hjälpmedelsforum hälso- och sjukvård

 

Representanter Hjälpmedelsforum Hälso- och sjukvård    
Kommunernas representanter    
Ale kommun Lotta Nyberg lotta.nyberg@ale.se
Alingsås kommun  Henrik Isaksson henrik.isaksson@alingsas.se 
Bengtsfors kommun Elisabeth Fredriksson elisabeth.fredriksson@bengtsfors 
Bollebygd kommun  Annelie Persson annelie.persson@bollebygd.se 
Borås stad    Romika Wendahl romika.wendahl@boras.se 
Borås stad Vakant  
Dals-Eds kommun  Fredrik Losjö  fredrik.losjo@dalsed.se 

Essunga kommun  Susanne Ström  susanne.strom@essunga.se 
Falköpings kommun  Jessica Winarve jessica.winarve@falkoping.se 
Färgelanda kommun    Michaela Drottz michaela.drottz@fargelanda.se 
Grästorp kommun  Lina Larsson lina.larsson@grastorp.se
Gullspångs kommun  Susanne Ljungberg   susanne.ljungberg@gullspang.se 
Göteborgs stad  Sara Wipenmyr  sara.wipenmyr@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Arvin Shojaee arvin.shojaee@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Christina Theng christina.theng@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Anita Josefsson  anita.josefsson@aldrevardomsorg.goteborg.se 
  Johanna Sternvik    johanna.sternvik@aldrevardomsorg.goteborg.se 
Götene kommun  Ann-Sofie Engh ann-sofie.engh2@gotene.se 
Herrljunga kommun  Elin Claesson elin.claesson@herrljunga.se 
Hjo kommun    Adam Krantz adam.krantz@hjo.se 
Härryda kommun  Elisabet Johansson  elisabet.johansson@harryda.se 
Karlsborgs kommun  Gunilla Petersson  gunilla.petersson@karlsborg.se 
Kungälvs kommun  Agneta Kamne agneta.kamne@kungalv.se 
Lerums kommun   Maria Hilding  maria.hilding@lerum.se 
Lidköpings kommun  Robert Gallus robert.gallus@lidkoping.se 
Lilla Edets kommun  Susanne Bengtsson susanne.bengtsson@lillaedet.se 
Lysekils kommun Pia Jonasson pia.jonasson@lysekil.se 
Mariestads kommun  Gull-Britt Svensson gull-britt.svensson@mariestad.se  
Marks kommun  Malin Häggblad malin.haggblad@mark.se 
Melleruds kommun Saara Smit saara.smit@mellerud.se
Munkedals kommun  Åsa Abrahamsson asa.abrahamsson@munkedal.se 
Mölndals stad  Leena Norrlin leena.norrlin@molndal.se 
Orusts kommun Marianne Thorsell marianne.thorsell@orust.se 
Partille kommun  Miriam Olausson  miriam.olausson@partille.se  
Skara kommun  Annelie Hellberg annelie.hellberg@skara.se 
Skövde kommun  Åsa Warnemark  asa.warnemark@skovde.se
Sotenäs kommun  Annette Karlsson annette.karlsson2@sotenas.se 
Stenungsunds kommun Åsa Herling asa.herling@stenungsund.se 
Strömstads kommun Elisabeth Coster elisabeth.coster@stromstad.se
Svenljunga kommun Ylva Wallentin ylva.wallentin@svenljunga.se  
Tanums kommun  Martina Lind martina.lind@tanum.se 
Tibro kommun Ingrid Sunding ingrid.sunding@tibro.se
Tidaholms kommun Per Bergqvist per.bergqvist@tidaholm.se
Tjörns kommun   Nina Larsson nina.larsson@tjorn.se 
Tranemo kommun  Gun Johansson gun.johansson@tranemo.se
Trollhättans stad Susanne Lindquist susanne.lindquist@trollhattan.se
Töreboda kommun   Ulrika Berglund   ulrika.berglund@toreboda.se 
Uddevalla kommun  Maria Setterberg maria.setterberg@uddevalla.se 
Ulricehamns kommu Emilia Svensson emilia.svensson@ulricehamn.se 
Vara kommun Jeanette Nilsson jeanette.nilsson@vara.se
Vårgårda kommun Monica Lundberg monica.lundberg@vargarda.se 
Vänersborgs kommun  Robin Ringvall robin.ringvall@vanersborg.se 
Åmåls kommun   Marie Hultgren marie.hultgren@amal.se 
Öckerö kommun Åsa Behrens asa.behrens@ockero
     
Västra Götalandsregionens representanter    
Primärvård offentlig (Närhälsan) Signe Wisborg signe.wisborg@vgregion.se 
  Hanna Huhtamo hanna.huhtamo@vgregion.se
  Vakant  
  Vakant  
  Vakant  
Primärvård privata utförare    
Acrius Therese Land therese@acrius.se  
MP fysio Lena Björendahl Kroon lena@mpfysio.se
Nötkärnan Ann-Sofi Svensson ann-sofi.svensson@notkarnan.se 
  Vakant  
  Vakant  
Primärkvårdens hjälpmedelsenhet Carina Helgesson carina.helgesson@vgregion.se
Habilitering & Hälsa Stina Nyström kristina.nystrom@vgregion.se
  Vakant  
Länssjukvård    
Kungälvs sjukhus Helena Johansson helena.sofia.johansson@vgregion.se
SU, Sahlgrenska Universitetssjukhuset Carina Göransson carina.goransson@vgregion.se
SÄS, Södra Älvsborgs sjukhus Lisbeth Jensen lisbeth.jensen@vgregion.se 
NU-sjukvården Jessica Alborg jessica.alborg@vgregion.se
Angeds Närsjukhus Agneta Ronstad agneta.ronstad@vgregion.se
SkaS, Skaraborgs sjukhus Annika Bergqvist annika.bergqvist@vgregion.se
  Vakant  
  Vakant  
Hjälpmedelscentralen Jonas Wiik jonas.wiik@vgregion.se
     

Samverkansfunktionen är ordförande och sekreterare på dialogmöten samt sprider information och frågor via representanterna.

Senast uppdaterad: 2024-02-15 10:14