Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Partssamverkan - sammankallande & kontaktpersoner

Kontaktpersoner BUP - se nedan

Kontaktpersoner BUM och Habilitering - se nedan

Sammankallande Partssamverkan Barn & unga

Essunga                   
Pethra Adamsson
Pethra.Adamsson@essunga.se

Falköping
Fredrik Axelsson
fredrik.axelsson@falkoping.se

Grästorp                  
Carin Lundqvist                                   
carin.lundqvist@grastorp.se 

Gullspång                
Katarina Widell
katarina.widell@gullspang.se 

Götene                    
Kristina Järman                                  
kristina.jarman@gotene.se 

Hjo                            
Christina Von Tell                                  
christina.vontell@hjo.se 

Karlsborg 
Helene Juntunen
helene.juntunen@karlsborg.se

Lidköping                
Gustav Grunselius                                  
gustav.grunselius@lidkoping.se 

Mariestad               
Anette Karlsson                                  
anette.karlsson@mariestad.se 

Skara                        
Iman El Awad                                  
iman.elawad@skara.se 

Skövde                     
Peter Alfh                                  
peter.alfh@skovde.se 

Tibro                        
Suzanne Nordlind                                  
suzanne.nordlind@tibro.se 

Tidaholm                 
Malin Gustafsson                                  
malin.gustafsson@tidaholm.se 

Töreboda                
Ananthi Flodin                                  
Ananthi.flodin@toreboda.se 

Vara                         
Heidi Hansen                                  
heidi.hansen@vara.se 

Kontaktpersoner Barn- och ungdomspsykiatri Skaraborgs Sjukhus

För Skövde, Tibro, Karlsborg, Hjo, Skara, Falköping och Tidaholm
Carita Hansson, enhetschef BUP mottagningen i Skövde
carita.hansson@vgregion.se 

Eller
Linda Carlfjord, enhetschef BUP mottagningen i Skövde
linda.carlfjord@vgregion.se   

För Mariestad, Lidköping, Gullspång, Götene, Grästorp, Essunga, Töreboda och Vara
Ulla Nordh, enhetschef BUP mottagningen i Mariestad
ulla.nordh@vgregion.se   

Eller
Linda Tidström, enhetschef mottagningen i Mariestad
linda.tidstrom@vgregion.se 

Ansvarig för dagsjukvård, mellanvård, ätstörningsvård och akutverksamhet
Karin Lilja, enhetschef
Karin.lilja@vgregion.se   

Kontaktpersoner BUM och Habilitering

Barn och ungdomsmedicin
– Alla Skaraborgs kommuner
Maria Andersson   
Maria.x.andersson@vgregion.se     

Habilitering och Hälsa
- Alla Skaraborgs kommuner
Mona Nylander      
Mona.nylander@vgregion.se 


Senast uppdaterad: 2021-03-26 13:46