Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i samordningsgruppen

Offentlig primärvård
Cathrine Thanner, ordförande
Primärvårdschef område 3
cathrine.thanner@vgregion.se
0705-20 48 01

Lerums kommun
Monika Bondesson,vice ordförande
Sektorchef Sektor Stöd och omsorg
monika.bondesson@lerum.se
0302-52 13 97

Lerums kommun
Ann Blom
Sektorschef Sektor lärande
ann.blom@lerum.se
0302-52 08 70 

Lerums kommun
Christian Sandgren
Verksamhetschef Stöd och omsorg och ordförande UG Psykisk hälsa och missbruk
christian.sandgren@lerum.se 
0302-52 15 28

Alingsås kommun 
Anita Hedström
Förvaltningschef Vård- och äldreomsorgen 
anita.hedstrom@alingsas.se
0322-61 60 19 

Alingsås kommun
Helena Balte
Förvaltningschef Barn- och ungdomsförvaltningen
helena.balte@alingsas.se
0322-61 64 22

Alingsås kommun
Karin Alvermalm
Förvaltningschef Socialförvaltningen
karin.alvermalm@alingsas.se
0322-61 69 70, 0322-61 66 49

Sjukhusen i Väster/Alingsås lasarett
Christina Nyström
Verksamhetschef
christina.nystrom@vgregion.se

0705726104

Sjukhusen i Väster/Alingsås lasarett
Agneta Lindberg
Avdelningschef mobil närvård och kuratorer och ordförande UG Samverkan vid in- och utskrivning
agneta.lindberg@vgregion.se
0769-402687

Sjukhusen i Väster/Alingsås lasarett 
Katarina Andersson
Bitr. sjukhusdirektör
katarina.s.andersson@vgregion.se
0727-25 66 60

Södra Älvsborgs sjukhus, SÄS
Gunlög Hedtjärn
Representant för barnpsykiatrin vuxenpsykiatrin, BUM
gunlog.hedtjarn@vgregion.se

Offentlig rehab
Helena Blomqvist
Områdeschef
helena.blomqvist@vgregion.se
0730-38 47 70

Privat primärvård
Jenny Nilsson
Verksamhetschef MedPro Clinic, Noltorp vårdcentral
jenny.nilsson@medpro.se 
0764-66 14 86

Offentlig primärvård
Malin Bomberg
Vårdcentralschef Närhälsan Floda vårdcentral och ordförande UG barn och unga
malin.bomberg@vgregion.se 
0700-852913

Privat primärvård
Eva Öhrvall
Verksamhetschef och ordförande i UG Äldre
Nötkärnan Sävelången Familjeläkare och BVC
eva.ohrvall@notkarnan.se

Regionhälsan
Maja Berndes
Primärvårdschef Barn och unga hälso- och specialistvård
maja.berndes@vgregion.se
0730-72 18 88

Habilitering & hälsa
Stina Ekdahl
Enhetschef Barn- och ungdomshabiliteringen Alingsås
stina.ekdahl@vgregion.se
0700-206129 

Tandvården
Susanne Mälsjö
Områdeschef Allmäntandvården Öster
susanne.malsjo@vgregion.se

Karolina Wolmhag
Delregional samordnare i SAMLA
karolina.wolmhag@lerum.se 


Senast uppdaterad: 2021-04-14 19:01