Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i samrådsgruppen

Styrelsen för Närhälsan
Monika Beiring (M), ordförande
monika.beiring@vgregion.se
0707-15 37 25

Styrelsen för Närhälsan
Jim Aleberg (S), vice ordörande
jim.aleberg@vgregion.se

Vård och äldreomsorgsnämnden, Alingsås kommun
Eva-Lotta Pamp (M), ordförande
eva-lotta.pamp@alingsas.se

Socialnämnden, Alingsås kommun 
Leif Hansson (S), vice ordförande
leif.hansson@alingsas.se 
0708-27 62 39

Barn och ungdomsnämnden, Alingsås kommun
Anton Cesar (S), vice ordförande
anton.cesar@alingsas.se
0725-47 31 85

Kommunstyrelsen stöd och omsorgsutskott, Lerums kommun
Sara Jäderklint (S), vice ordförande
sara.jaderklint@lerum.se
0707-32 78  36

Kommunstyrelsen stöd och omsorgsutskott, Lerums kommun, ordförande 
Christian Eberstein (KD), ordförande
christian.eberstein@lerum.se
0735-33 11 18

Kommunstyrelsen Lerums kommun
Alexander Abenius (M), ordförande
alexander.abenius@lerum.se
0722-05 05 32

Sjukhusen i Väst, vice ordförande
Anna-Lena Holberg (M), ordförande
anna-lena.holberg@lerum.se
0736-76 40 60

Sjukhusen i Väst
Birgit Lövkvist (V), vice ordförande
birgit.lovkvist@gmail.com

0721-87 18 99

Styrelsen för Södra Älvsborgs sjukhus
Tore Hult (S), ersättare
sventore.hult@gmail.com
0706-36 76 46

Regiongemensam hälso- och sjukvård
Charlotte Nordström (M), ordförande
charlotte.nordstrom@vgregion.se
0703-31 88 43

Regiongemensam hälso- och sjukvård
Michael Melby (S), vice ordförande
michael.melby@vgregion.se
0709-16 78 27

Styrelsen för Habilitering och hälsa
Sebastian Aronsson (S), vice ordförande
sebastian.aronsson@vgregion.se

Tandvårdstyrelsen
Hans-Robert Hansson (L)
hans-robert.hansson@stromstad.se 

Västra hälso–och sjukvårdsnämnden
Nicklas Attefjord (MP), ordförande
nicklas.attefjord@vgregion.se   
0707-14 89 96 

Västra hälso– och sjukvårdsnämnden
Gunilla Lindell (KD) 1:e vice ordförande
gunilla.lindell@vgregion.se
0707-87 16 93

Västra hälso– och sjukvårdsnämnden 
Fredrik Gullbrantz (S) ledamot
fredrik.gullbrantz@gmail.com


Senast uppdaterad: 2021-04-14 19:09