Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.

Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i Närområdesgrupp NOSAM Alingsås


Eva Öhrvall
, Verksamhetschef Nötkärnan Sävelången familjeläkare och BVC 
eva.ohrvall@notkarnan.se (Samtliga målgrupper)

Ordförande
Catharina Gabrielsson
, Avdelningschef Socialförvaltningen Alingsås kommun 
catharina.gabrielsson@alingsas.se (Samtliga målgrupper)

Karin Hansson, Vårdcentralschef Närhälsan Sörhaga Vårdcentral
karin.hanson@vgregion.se (Samtliga målgrupper)

Katarina Andersson, Enhetschef Noltorp vårdcentral, Rehab och UPH -Unga psykiska hälsa
kan@medpro.eu (Samtliga målgrupper)

Annette Olofsson, Vårdcentralschef Närhälsan Ängabo vårcentral
annette.rk.olofsson@vgregion.se (Samtliga målgrupper)

Camilla Jiderhamn, Vårdcentralschef Närhälsan Sollebrunn vårdcentral
camilla jiderhamn@vgregion.se (Samtliga målgrupper)

Vice ordförande
Karin Aneland-Thern
, Verksamhetschef vårdcentralen Centrum och Primärvårdsrehab i Alingsås
karin.aneland-thern@brackediakoni.se (Samtliga målgrupper)

Caroline Forssbaeck, Folkhälsostrateg
caroline.forssbaeck@alingsas.se (Samtliga målgrupper)

Adilson Pereira Barros Fernandes, Klinikchef folktandvården Alingsås
adilson.fernandes@vgregion.se (Samtliga målgrupper)

Christina Ljungström, Tandhygienist Folktandvården (adjungerad)
christina.ljungstrom@vgregion.se 

Ulrik Gerdin, Enhetschef Närhälsan Alingsås rehabmottagning
ulrik.gerdin@vgregion.se (Samtliga målgrupper)

Malin Wickelgren. Avdelningschef Hälso- och sjukvårdsavdelningen & Myndighet Vård och omsorgs förvaltningen Alingsås kommun
malin.wickelgren@alingsas.se (Övergripande kommun)

Maria Katris, Enhetschef Korttidsboende LSS Vård och omsorgsförvaltningen Avdelning Personlig assistans och stöd Alingsås kommun
maria.katris@alingsas.se (Barn och unga)

Stina Ekdahl, Enhetschef Barn- och ungdomshabiliteringen Alingsås
stina.ekdahl@vgregion.se (Barn och unga)

Emilie Torbjörnsdotter, Enhetschef Barn och ungdom Socialförvaltningen Alingsås kommun
emilie.torbjornsdotter@alingsas.se (Barn och unga)

Johan Forsstrand, Avdelningschef Barn och ungdom Socialförvaltningen Alingsås kommun
johan.forsstrand@alingsas.se (14 maj 2024)

Anna Tell, Enhetschef Socialförvaltningen Alingsås kommun
anna.tell@alingsas.se (Barn och unga)

Linda Axelsson Ödman, Enhetschef Ungdomsmottagningarna Alingsås,
Lerum, Herrljunga och Vårgårda
linda.odman@vgregion.se (Barn och unga, Psykisk hälsa och missbruk)

Gunlög Hedtjärn, Vårdenhetschef Södra Älvsborgs Sjukhus – Barn- och ungdomspsykiatriska kliniken – BUP Alingsås
gunlog.hedtjarn@vgregion.se (Barn och unga, Psykisk hälsa och missbruk)

Johanna Järvsén, Verksamhetschef Öppenpsykiatriska mottagningen Alingsås
johanna.jarvsen@vgregion.se (Psykisk hälsa och missbruk)

Johanna Tomar, Enhetschef myndighet Alingsås kommun
johanna.tomar@alingsas.se (Äldre)

Jenny Olsson, Enhetschef Socialförvaltningen Alingsås kommun
jenny.olsson@alingsas.se (Psykisk hälsa och missbruk)

, MAS – Medicinsk ansvarig sjuksköterska Alingsås kommun
(Psykisk hälsa och missbruk, Äldre)

Agneta Kärvling, Enhetschef Hälso- och sjukvårdsavdelningen Alingsås kommun
agneta.karvling@alingsas.se (Psykisk hälsa och missbruk, Äldre)

Henrik Isaksson, Enhetschef Rehab Hälso- och sjukvårdsavdelningen Alingsås kommun
henrik.isaksson@alingsas.se (Äldre)

Anna-Maria Wahlberg, Vårdenhetschef Avdelning 5 Medicinliniken Alingsås lasarett Sjukhusen i väster
anna-maria.wahlberg@vgregion.se (Äldre)

Johanna Jaring, Brukarrepresentant NSPH i Västra Götaland
johanna@nsphvastragotaland.se (Psykisk hälsa och missbruk)

Karolina Wolmhag, Delregional samordnare
karolina.wolmhag@lerum.se 


Senast uppdaterad: 2024-05-06 19:13