Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

Kontakt PVNU

Fredrik Herdinius, ordförande
Specialist allmänmedicin Primapraktiken
fredrik.herdinius@ptj.se

Kristoffer Wennerström
Chefsläkare Närhälsan
kristoffer.wennerstrom@vgregion.se

Magnus Söderbergh
Chefsläkare NU-sjukvården
magnus.soderbergh@vgregion.se

Olof Ekre
Områdeschef NU-sjukvården
olof.ekre@vgregion.se

Verksamheter

Behöver du hjälp med att komma i kontakt med enskild verksamhet kan du vända dig till någon i arbetsutskottet:

Privata vårdcentraler
Fredrik Herdinius
Specialist allmänmedicin Primapraktiken
fredrik.herdinius@ptj.se

Närhälsan
Kristoffer Wennerström
Chefsläkare Närhälsan
kristoffer.wennerstrom@vgregion.se

NU-sjukvården
Magnus Söderbergh
Chefsläkare NU-sjukvården
magnus.soderbergh@vgregion.se

Representanter PVNU

Fredrik Herdinius, ordförande
Specialist allmänmedicin/internmedicin Primapraktiken
fredrik.herdinius@ptj.se

Kristoffer Wennerström
Chefsläkare Närhälsan
kristoffer.wennerstrom@vgregion.se

Magnus Söderbergh
Chefsläkare NU-sjukvården
magnus.soderbergh@vgregion.se

Olof Ekre
Områdeschef NU-sjukvården
olof.ekre@vgregion.se

Jacob Risholm
Medicinsk rådgivare Närhälsan
jakob.risholm@vgregion.se

Maria Axelsson
Distriktsläkare Närhälsan
maria.c.axelsson@vgregion.se

Reidun Johansson
Verksamhetschef Praktikertjänst Närsjukhus
reidun.johansson@ptj.se

Rose-Marie Sandberg
Verksamhetschef NU-sjukvården
rose-marie.sandberg@vgregion.se

Ulrika Holmqvist
Primärvårdschef Närhälsan
ulrika.holmqvist@vgregion.se

Per Midtvedt
Medicinskt ansvarig läkare Capio
per.midtvedt@capio.se

Maria Wiksten Ericsson
Verksamhetschef NU-sjukvården
maria.wiksten@vgregion.se

Henrik Olsson
Verksamhetschef NU-sjukvården
henrik.p.olsson@vgregion.se

Johan Svalbacke
Verksamhetschef NU-sjukvården
johan.svalbacke@vgregion.se

Christian Donnerstag
Medicinsk chef Medpro Clinic
chdo@medpro.eu

Mats Dahl
Primärvårdschef Närhälsan
mats.dahl@vgregion.se


Senast uppdaterad: 2020-05-15 17:13