Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Styr- och referensgrupp

Styrgrupp

Sebastian Nydén, ordförande
Socialchef Svenljunga
sebastian.nyden@svenljunga.se
 
Jonas Sahlberg
Chef för Elevhälsan Borås stad
jonas.sahlberg@boras.se
 
Monica Provén
Chef för Barnhälsan Borås stad
monica.proven@boras.se
 
Tomas Andersson
Koncernkontoret, Koncernstab beställning och produktionsstyrning (BOP)
tomas.p.andersson@vgregion.se
 
Jenny Linder
Verksamhetschef, BUP/SÄS
jenny.linder@vgregion.se
 
Lina Ljung Roseke
Områdeschef BUM Södra Älvsborg
lina.ljung.roseke@vgregion.se
 
Gunnar Helgesson
Veksamhetschef Neuro- och rehabiliteringsklinik SÄS
gunnar.helgesson@vgregion.se
 
Morgan Gustafsson
Enhetschef Barn- och ungdomshabiliteringen Borås
morgan.gustafsson@vgregion.se
 
Elisabeth Tullhage
Områdeschef, Psykologeheterna för mödra- och barnhälsovård
elisabeth.tullhage@vgregion.se
 
Anna Lundgren
Projektledare, leg. logoped
anna.l.lundgren@vgregion.se

Referensgrupp

Carina Holmström
Verksamhetschef, Förskoleförvaltningen Borås stad
carina.holmstrom@boras.se
 
Helena Lindvert Skjelseth
Specialpedagog Barnhälsan Borås Stad
helena.skjelseth@boras.se
 
Maria Eriksson
Enhetschef, Logopedienheten SÄS
maria.lena.eriksson@vgregion.se
 
Erika Haglöf
Vårdenenhetschef, Neuropsykiatriska mottagningen, BUP/SÄS
erika.haglof@vgregion.se
 
Helena Orte Mörtsell
Enhetschef, Psykologenheterna för mödra- och barnhälsovård
helena.mortsell@vgregion.se
 
Sara Karlsson
Distrikssköterska, BVC Sandared
Verksamhetsutvecklare Central barnhälsovård
sara.karlsson@vgregion.se
 
Victoria Gerdin
Enhetschef, Barn- och ungdomsmedicinska mottagningarna Viskan & Ulricehamn
victoria.gerdin@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2022-03-11 11:27