Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Tidig upptäckt, tidiga insatser

Kontakt

Karin Berg
Projektledare
Närhälsan Södra Älvsborg
Mobil: 070-9476758
karin.ec.berg@vgregion.se

Referensgrupp

Jenny Linder
Enhetschef
Barn- och ungdomspsykiatriska kliniken Södra Älvsborgs sjukhus
Jenny.linder@vgregion.se

Laslo Erdes
Barnhälsovårdsöverläkare
Centrala Barnhälsovården Södra Älvsborg
Laslo.erdes@vgregion.se

Lina Ljung Roseke
Enhetschef
Psykologenheten för mödra- och barnhälsovård Södra Älvsborg
Lina.ljung.roseke@vgregion.se

Morgan Gustafsson
Habiliteringschef barn- och ungdomshabiliteringen Borås
Morgan.gustafsson@vgregion.se

Kay Eriksson
Barn- och ungdomspsykiatriska kliniken SÄS
kay.eriksson@vgregion.se

Nina Brag
Vårdenhetschef
Barn- och ungdomspsykiatri/Barn- och ungdomsmedicin Skene
nina.brag@vgregion.se

Cecilia Ragnarsson
Verksamhetschef för elevhälsan, Marks kommun
cecilia.ragnarsson@mark.se

Styrgrupp

Sebastian Nydén, ordförande
socialchef Svenljunga
sebastian.nyden@svenljunga.se

Karin Berg
Projektledare Närhälsan Södra Älvsborg
karin.ec.berg@vgregion.se

Kay Eriksson
Barn- och ungdomskliniken Södra Älvsborgs sjukhus
Kay.eriksson@vgregion.se

Helena Lundgren
Elevhälsan Svenljunga kommun
helena.lundgren@svenljunga.se

Vanja Myrén Grönlund
IFO verksamhetschef, Borås stad
vanja.myren@boras.se

Lisbeth Mensas
Regionutvecklare
lisbeth.mensas@vgregion.se

Ewa Hedström
Verksamhetschef, BUP
Södra Älvsborg Sjukhus
ewa.hedstrom@vgregion.se

Helén Antonson
Områdeschef, Psykologenheterna för mödra- och barnhälsovård
helen.antonson@vgregion.se

Per-Anders Börjesson
Psykolog, Skene vårdcentral
per-anders.j.borjesson@vgregion.se

Styrgrupp för Närvårdssamverkan Södra Älvsborg


Senast uppdaterad: 2019-12-18 09:13