Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i politiska samrådsgruppen

Gun Alexandersson Malm (L)
Ordförande
Ordförande Socialnämnden Tjörns kommun
0706-65 29 60
gun.alexandersson.malm@tjorn.se 

 

Ancy Wahlgren (UP)
Vice ordförande
Utskottet för trygghet och stöd
Kungälvs kommun
Telefon: 
ancy.wahlgren2@kungalv.se

Anette Johannessen (S)
2:e vice ordförande
Socialnämnden
Tjörns kommun
Telefon: 
anette.johannessen@tjorn.se

Anna Vedin (M) 
Vice ordförande
Bildningsutskottet
Kungälvs kommun
 0722-02 30 38 
anna.vedin@kungalv.se

Anna-Lena Holberg (M)
Ordförande
Sjukhusen i väster
0736-76 40 60
anna-lena.holberg@lerum.se

Birgit Lövkvist (V)
Vice ordförande
Sjukhusen i väster
072-87 18 99 
birgit.lovkvist@gmail.comi

Charlotte Nordström (M)
Ordförande
Styrelsen för regionhälsan
0730-30 54 13
charlotte.nordstrom@vgregion.se

Dennis Ljunggren (S)
1:e viceOrdförande
Omsorgs- och arbetsmarknadsnämnden
Ale kommun
Telefon: 
dennis.ljunggren@ale.se

Erik Liljeberg (M)
Ordförande
Utbildningsnämnden
Ale kommun
0704-81 17 44 
erik.liljeberg@ale.se

Gunilla Lindell (KD)
1:e vice ordförande
Västra hälso- och sjukvårdsnämnden
0707- 87 16 93
gunilla.lindell@vgregion.se

Gunnemar Olsson (L)
Ordförande
Barn- och utbildningsnämnden
Tjörns kommun
Telefon:
gunnemar.olsson@tjorn.se

Jim Aleberg (S)
Vice ordförande
Styrelsen för Närhälsan
0704-44 68 62
jim.aleberg@vgregion.se

Linda Åshamre (S) 
Ledamot
Västra Hälso och sjukvårdsnämnden
Telefon: 
linda.ashamre@vgregion.se

Linda-Maria Hermansson (C)
Ledamot
Välfärdsutskottet
070-650 11 37
linda-maria.hermansson@stenungsund.se

Maria Renfors (M)
Ledamot
Välfärdsutskottet
Stenungsunds kommun
Telefon: 
maria.renfors@stenungsund.se

Mats Frisell (S)
LedamotTand
vårdsstyrelsen
0705-22 28 95
mats.frisell@kungalv.se

Michael Melby (S)
Vice ordförande
Styrelsen för regionhälsan
0709-16 78 27
michael.melby@vgregion.se

Monika Beiring (M) 
Ordförande 
Styrelsen för Närhälsan
Telefon: 
monika.beiring@vgregion.se

Nicklas Attefjord (MP)
Ordförande
Västra Hälso och sjukvårdsnämnden
0707-14 89 96
nicklas.attefjord@mp.se

Pia Gillerstedt (S)
Utskottet för trygghet och stöd
Kungälvs kommun
Telefon:
pia.gillerstedt@kungalv.se

Sebastian Aronsson (S)
Vice ordförande
Styrelsen för habilitering och hälsa
0736-82 19 76
iseb@me.com

Tyrone Hansson
Ordförande
Omsorgs- och arbetsmarknadsnämnden
Ale kommun
tyrone.hansson@ale.se

 

 


Senast uppdaterad: 2021-02-15 12:03