Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Utvecklingsgruppen Samverkan vid in - och utskrivningsprocess - Representanter

Alingsås lasarett
Agneta Lindberg, Ordförande
Avdelningschef amobil närvård och kuratorer, Samverkan och utveckling
Sjukhusen i väster
agneta.lindberg@vgregion.se
0322-22 67 57

Alingsås lasarett
Helen Söderström, Avdelningschef kirurgi och ortopedi
Sjukhusen i väster
helene.soderstrom@vgregion.se 

Privata vårdcentraler
Eva Öhrvall
Verksamhetschef Nötkärnan Sävelången Vc, Alingsås
eva.ohrvall@notkarnan.se
0322-22 98 00

Offentlig vårdcentraler
Hanna Huhtamo, vice ordförande
Vårdcentralschef Sollebrunn Vc
hanna.huhtamo@vgregion.se
0322-837 76 

Alingsås kommun
Birgitta Strandin, Avdelningschef, Myndighetsavdelningen
birgitta.strandin@alingsas.se
0322-61 70 76

Alingsås kommun
Fredrik Forsberg, Avdelningschef för Hälso-och sjukvård
fredrik.forsberg@alingsas.se
070- 2601403 

Lerums kommun
Lotta Jonzén Verksamhetschef, hälso- och sjukvård
lotta.jonzen@lerum.se
0302-52 22 11

Lerums kommun
Elisabeth Karlsson, Enhetschef Myndighet äldre
elisabeth.karlsson2@lerum.se
0302-522099  

Södra Älvsborgs sjukhus
Maria Glemfelt, utvecklings controller
maria.glemfelt@vgregion.se

Offentlig rehab
Henrik Isaksson Enhetschef, Närhälsan rehab
henrik.isaksson@vgregion.se
0708-90 62 87

Karolina Wolmhag
Delregional samordnare
karolina.wolmhag@lerum.se 


Senast uppdaterad: 2021-03-11 11:54