Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i utvecklingsgruppen

Lerums kommun
Christian Sandgren, Ordförande
Verksamhetschef Utförare funktionsstöd, Stöd och omsorg
christian.sandgren@lerum.se
0302-52 15 28

Alingsås kommun
Jessica Svanström, Avdelningschef Avdelning vuxen Socialförvaltningen 
jessica.svanstrom@alingsas.se 
0322-61 64 65 

Södra Älvsborgs Sjukhus – Vuxenpsykiatriska kliniken
Marianne Fransson, Vårdenhetschef Alingsås
marianne.e.fransson@vgregion.se
0322-22 68 01 

Lerums kommun
Maria Enbuske, Verksamhetschef Myndighet Stöd och omsorg
maria.enbuske@lerum.se
0302-52 23 67

Habilitering och hälsa
Vakant

Privat primärvård
Ingalill Wester, Verksamhetschef, Din Vårdcentral i Lerum
ingaLill.wester@dinvcilerum.se

Privat rehab
Eva Öhrvall, Verksamhetschef, Nötkärnan Sävelången Vc
eva.ohrvall@notkarnan.se
0322-22 98 00

Offentlig primärvård
Martina Bergsten, Vårdcentralschef Närhälsan Gråbo
martina.bergsten@vgregion.se
072-209 12 40

Offentlig primärvård
Karin Hansson, Vårdcentralschef Närhälsan Sörhaga
karin.hansson@vgregion.se 
073-625 44 02

Offentlig rehab
Helena Blomqvist, Områdeschef
helena.blomqvist@vgregion.se
0730-38 47 70

Regionhälsan
Linda Axelsson Ödman, Enhetschef Ungdomsmottagningar
linda.odman@vgregion.se
0722-04 53 42

Brukarrepresentant
Jenny Ahto, samordnare NSPHiG
jenny@nsphig.se

Kerstin Nilsson, vice ordförande Funktionsrätt VG
kerstinnilsson51@hotmail.com 

Tandvården
Vakant


Senast uppdaterad: 2021-04-14 19:04