Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter i utvecklingsgruppen

Offentliga vårdcentraler
Malin Bomberg, ordförande
Vårdcentralschef Närhälsan Floda
malin.bomberg@vgregion.se
0700-85 29 13

Lerums kommun
Ingela Andersson
Verksamhetschef Sektor Lärande
ingela.andersson@lerum.se
0302-52 14 85, 073-68 83 531

Alingsås kommun
Anne Forssell, avdelningschef Avdelning unga 
anne.forssell.@alingsas.se
0322-61 60 25, 073-42 69 750

Alingsås kommun
Sara Dahlin, Verksamhetschef Barn- och elevhälsan
sara.dahlin@alingsas.se
0706-75 08 38

Lerums kommun
Maria Enbuske, Verksamhetschef Myndighet Stöd och omsorg
maria.enbuske@lerum.se
0302-52 23 67

Alingsås Lasarett
Jonas Sterner, Avdelningschef Logopedmottagningen
jonas.sterner@vgregion.se

Regionhälsan
Lina Ljung Roseke, Områdeschef Barn och ungdomsmedicin
lina.ljung.roseke@vgregion.se
0700-82 33 80

Linda Axelsson Ödman, Enhetschef Ungdomsmottagningarna Alingsås, Lerum, Herrljunga och Vårgårda
linda.odman@vgregion.se
0722-04 53 42 

Södra Älvsborgs sjukhus (SÄS)
Gunlög Hedtjärn, Enhetschef BUP
gunlog.hedtjarn@vgregion.se
0730-75 03 44

Habilitering & hälsa Alingsås
Stina Ekdahl, Enhetschef Barn - och ungdomshabiliteringen
stina.ekdahl@vgregion.se 
0700-20 61 29

Privata vårdcentraler
Jenny Nilsson, Verksamhetschef MedPro Clinic, Noltorpvårdcentral
jni@medpro.eu
0764-66 14 86

Privata vårdcentraler
Ingalill Wester, Verksamhetschef Din vårdcentral, Lerum
ingalill.wester@dinvcilerum.se
0302-49 99 00

Offentliga vårdcentraler
Hanna Huhtamo, Vårdcentralschef Sollebrunn 
hanna.huhtamo@vgregion.se
0322-837 74, 076-10 281 15

Offentlig rehab
Henrik Isaksson, Enhetschef Närhälsan rehab
henrik.isaksson@vgregion.se
0708-906287

Tandvården
Anette Tunius, klinikchef FTV Floda
anette.tunius@vgregion.se

Brukarrepresentant 
Jenny Ahto, samordnare NSPHiG
jenny@nsphig.se
0725-664636

Delregional samordnare
Karin Svensson
karin.km.svensson@vgregion.se 


Senast uppdaterad: 2021-04-14 19:53