Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Ledamöter Psykiatri

Här hittar du kontaktuppgifter till ledamöter i Temagrupp Psykiatri

Carina Fransson, ordförande
Verksamhetschef, Härryda kommun Hälsa och bistånd
carina.fransson@harryda.se

Ingvor Gunnarsson
Sektorschef Individ- och familjeomsorg samt funktionshinder, Göteborgs Stad
ingvor.gunnarsson@centrum.goteborg.se

Marie Larsson
Verksamhetschef Stöd till familjer och individer, Göteborgs Stad
marie.larsson@socialresurs.goteborg.se

Göran Hjertstrand 
Områdeschef, Mölndals stad
goran.hjertstrand@molndal.se

Veronica Strömsten
Avdelningschef, Partille kommun
Veronica.stromsten@partille.se  

Per Wilkenson
Enhetschef Stöd och behandling, Öckerö kommun
per.wilkenson@ockero.se

Jenny Atho
Nationell Samverkan för Psykisk Hälsa i Göteborg, NSPHiG
jenny@nsphig.se

Filippa Gagnér Jenneteg
Nationell Samverkan för Psykisk Hälsa i Göteborg, NSPHiG
filippa@nsphig.se

Monica Ericson-Sjöström
Chefsläkare Primärvården 
monica.ericson-sjostrom@vgregion.se

Stina Tärning
Verksamhetschef Närhälsan Hindås/Landvetter central, Psykologirådet
stina.tarning@vgregion.se 

Martin Öst
Verksamhetschef Din Klinik, Primör
martin.ost@gmail.com

Miina-Maria Finström
Enhetschef Habilitering Göteborg
miina-maria.finstrom@vgregion.se 

Pia Rydell
Verksamhetschef Psykiatri psykos, Sahlgrenska universitetssjukhus
pia.rydell@vgregion.se 

Mathias Alvidius
Verksamhetschef Psykiatri Affektiva, Sahlgrenska universitetssjukhus
mathias.alvidius@vgregion.se

Inger Stenberg
Bitr övertandläkare, Specialkliniken för sjukhustandvård/oral medicin, Göteborg 
inger.w.stenberg@vgregion.se

Maria Sallin
Koncernkontoret Västra Götaland
maria.sallin@vgregion.se

Frida Palm

Tf. Processledare Temagrupp Psykiatri
Ikon för telefonnummer
Telefonnummer

Anne-Charlotte Larsson

Processledare LGS och politiskt samråd
Ikon för telefonnummer
Telefonnummer
Senast uppdaterad: 2020-08-25 15:02