Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Mitt i livet

Personer med sjukdom/funktionsnedsättning mellan 18-64 år ska känna att vård, stöd och omsorgsinsatsen är tillgänglig, trygg, säker och samordnad av kommun, primärvård, sjukhus, habilitering och tandvård

Minnesanteckningar

Titel

Monica Sörensson, Ordförande
Sektorchef SDF Västra Hisingen
monica.sorensson@vastrahisingen.goteborg.se

Katarina Meuller, Vice Ordförande
Sektorschef Äldreomsorg samt hälso- och sjukvård
katarina.meuller@lundby.goteborg.se

Marie Berg
Verksamhetschef Närhälsan Torslanda vårdcentral
marie.l.berg@vgregion.se

Karin Lindell
Enhetschef, Härryda kommun
karin.lindell@harryda.se

Peter Almgren
Områdeschef Bostäder LSS, Mölndal stad
peter.almgren@molndal.se

Christin Hannu
Kontaktperson Partille kommun
christin.hannu@partille.se

Virpi Pikkarainen
Enhetschef Habilitering Göteborg, Sahlgrenska Universitetssjukhus
virpi.pikkarainen@vgregion.se

Åsa Lundgren Nilsson
Verksamhetschef Neurosjukvården, Sahlgrenska Universitetssjukhus
asa.c.nilsson@vgregion.se

Gunilla Kjellby-Wendt
Verksamhetschef Arbetsterapi/Fysioterapi, Sahlgrenska Universitetssjukhus
gunilla.kjellby-wendt@vgregion.se

Veronica Morales
Rehabilitering, Bräcke diakoni, PrimÖR/Rehab
veronica.morales@brackediakoni.se

Elaine Johansson
Funktionsrätt Västra Götaland
elaine.w.johansson@telia.com

Kerstin Nilsson
Funktionsrätt Västra Götaland
kerstinnilsson51@hotmail.com

Katarina Wretlind
Övertandläkare FTV Hälsoodontologiska enheten
katharina.wretlind@vgregion.se

Anne-Charlotte Larsson
Processledare LGS
anne-charlotte.larsson@vgregion.se

Mötestider

Temagruppens arbete har pausats sedan mars 2020.

 

Agneta Bergqvist

Processledare Temagrupp Mitt i livet, psykisk hälsa och SIP
Ikon för telefonnummer
Telefonnummer
Senast uppdaterad: 2020-08-25 15:28