Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Ledamöter

Carin Bringestedt, ordförande 
Sektorchef Äldreomsorg samt hälso- och sjukvård, Centrum
031-365 70 10
carin.bringestedt@centrum.goteborg.se

Annika Ljung
Chef för sektor äldreomsorg samt hälso- och sjukvård
annika.ljungh@orgryteharlanda.goteborg.se

David Gembäck 
Bitr.verksamhetschef MGA Östra sjukhuset
david.gemback@vgregion.se 

Tina Forsgren
Verksamhetschef Härryda kommun
031-724 65 60
tina.forsgren@harryda.se 

Christina Wadell
Områdeschef, Mölndals stad
christina.wadell@molndal.se

Arto Niskala
Verksamhetschef Äldreomsorg, Öckerö Kommun 
arto.niskala@ockero.se

Catharina Johanson
Avdelningschef för Bistånd- och Hälsa
catharina.johansson@partille.se

Lotten Pihl 
Sjukhustandläkare Mölndals sjukhus 
lotten.pihl@vgregion.se

Lena Strömberg
Vårdcentralchef, Närhälsan Slottskogen vårdcentral
lena.b.stromberg@vgregion.se

Annika Robinson
Vårdcentralschef Närhälsan Eriksberg VC
annika.robinson@vgregion.se

Lena Holmquist Henriksson
Enhetschef för geriatriskt utvecklingscentrum, Sahlgrenska universitetssjukhuset
lena.holmquist.henriksson@vgregion.se

Simina Gherman
Överläkare, sektionschef geriatrik, Sahlgrenska universitetssjukhuset  
simina.gherman@vgregion.se

Sara Lilliehöök
Verksamhetschef Geriatrik, Mölndals sjukhus
sara.lilliehook@vgregion.se

Marie Gardtman
Verksamhetschef Angereds Närsjukhus
marie.gardtman@vgregion.se 

Nina Hautanen
Koncernstab hälso- och sjukvård, Västra Götalandsregionen 
nina.hautanen@vgregion.se

Anne Charlotte Larsson
LGS, Processledare
076-77 16 792
anne-charlotte.larsson@vgregion.se

Björn Gunnarsson
Processledare Temagrupp Äldre
0722-18 85 41
bjorn.gunnarsson@norrahisingen.goteborg.se

Vakant

Privata vårdcentraler

Senast uppdaterad: 2020-08-25 15:24