Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter

Jonas Mårdbrink (M), ordförande
Partille kommun
jonas.mardbrink@partille.se

Göran Isacsson (M)
Mölndals stad
goran.isacsson@molndal.se

Maria Kornevik Jakobsson (C )
Härryda kommun
maria.kornevik.jakobsson@harryda.se

Kent Lagrell (M)
Öckerö kommun
kent.lagrell@ockero.se

Marie Brynolfsson (V)
Göteborgs Stad
marie.brynolfsson@stadshuset.goteborg.se

Oskar Philblad (KD)
Göteborgs Stad
oscar.pihlblad@vgregion.com

Kerstin Brunnström (S)
Göteborgs Stad
kerstin.brunnstrom@politiker.goteborg.se

Nicklas Attefjord (MP)
Västra Hälso- och sjukvårdsnämnden
nicklas.attefjord@vgregion.se

Henrik Ripa (M) 
Styrelsen för Sahlgrenska Universitetssjukhuset
henrik.ripa@vgregion.se

Monika Beiring (M)
Styrelsen för Närhälsan
monika.beiring@vgregion.se

Charlotte Nordström (M)
Styrelsen för regiongemensam hälso- och sjukvård
charlotte.nordstrom@vgregion.se

Anna-Lena Holberg (M)
Styrelsen för sjukhusgruppen i Väster
anna-lena.holberg@lerum.se

Kristina Carlsson (KD)
Tandvårdsstyrelsen
kristina.carlsson@kristdemokraterna.se

Patric Cerny (L)
Styrelsen för Habilitering och Hälsa
patric.cerny@vgregion.se 

Ersättare

Bengt Odeholm (S)
Partille kommun
Bengt.Odeholm@partille.se

Ove Dröscher (S)
Mölndals stad
ove.droscher@molndal.se

Hans Larsson (M)
Härryda kommun
hans.larsson@politiker.harryda.se

Thomas Wijk (S)
Öckerö kommun
thomas.wijk@ockero.se 

Lars-Erik Hansson (V)
Tandvårdsstyrelsen
lars-erik.hansson@vgregion.se

Tomas Angervik (S)
Västra Hälso- och sjukvårdsnämnden
tomas.angervik@vgregion.se

Can Altintasli (V)
Styrelsen för Närhälsan
vgrmail2018@gmail.com

Cecilia Dahlman Eek (S)
Styrelsen för Sahlgrenska Universitetssjukhuset
cecilia.dalmaneek@vgregion.se

Michael Melby (S)
Styrelsen för regiongemensam hälso- och sjukvård
michael.melby@vgregion.se

Birgit Lövkvist (V)
Styrelsen för sjukhusgruppen i Väster
birgit.lovkvist@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2019-06-10 13:03