Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Representanter

Monika Beiring (M), ordförande
Styrelsen för Närhälsan
monika.beiring@vgregion.se

Jonas Mårdbrink (M)
Partille kommun
jonas.mardbrink@partille.se

Göran Isacsson (M)
Mölndals stad
goran.isacsson@molndal.se

Maria Kornevik Jakobsson (C )
Härryda kommun
maria.kornevik.jakobsson@harryda.se

Sandra Svensson (M)
Öckerö kommun
sandra.svensson@ockero.se

Daniel Bernmar (V)
Göteborgs Stad
daniel.bernmar@politiker.goteborg.se

Elisabet Lann (KD), vice ordförande
Göteborgs Stad
Elisabet.lann@stadshuset.goteborg.se

Marina Johansson (S)
Göteborgs Stad
marina.johansson@politiker.goteborg.se

Nicklas Attefjord (MP)
Västra Hälso- och sjukvårdsnämnden
nicklas.attefjord@vgregion.se

Gustaf Josefson (M)
Styrelsen för Sahlgrenska Universitetssjukhuset
gustaf.josefson@vgregion.se

Charlotte Nordström (M)
Styrelsen för regiongemensam hälso- och sjukvård
charlotte.nordstrom@vgregion.se

Anna-Lena Holberg (M)
Styrelsen för sjukhusgruppen i Väster
anna-lena.holberg@lerum.se

Kristina Carlsson (KD)
Tandvårdsstyrelsen
kristina.carlsson@kristdemokraterna.se

Patric Cerny (L)
Styrelsen för Habilitering och Hälsa
patric.cerny@vgregion.se 

Ersättare

Bengt Odeholm (S)
Partille kommun
Bengt.Odeholm@partille.se

Ove Dröscher (S)
Mölndals stad
ove.droscher@molndal.se

Sven Karlsson (M)
Härryda kommun
sven.karlsson@politiker.harryda.se 

Thomas Wijk (s)
Öckerö kommun
thomas.wijk@ockero.se
 

Lars-Erik Hansson (V)
Tandvårdsstyrelsen
lars-erik.hansson@vgregion.se

Tomas Angervik (S)
Västra Hälso- och sjukvårdsnämnden
tomas.angervik@vgregion.se

Can Altintasli (V)
Styrelsen för Närhälsan
vgrmail2018@gmail.com 

Cecilia Dahlman Eek (S)
Styrelsen för Sahlgrenska Universitetssjukhuset
cecilia.dalmaneek@vgregion.se

Michael Melby (S)
Styrelsen för regiongemensam hälso- och sjukvård
michael.melby@vgregion.se

Birgit Lövkvist (V)
Styrelsen för sjukhusgruppen i Väster
birgit.lovkvist@vgregion.se

Anne-Charlotte Larsson

Processledare LGS och politiskt samråd
Ikon för telefonnummer
Telefonnummer
Senast uppdaterad: 2021-02-04 12:07