Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Alla NOSAM:s Kontaktuppgifter

Samlade kontaktuppgifter till samtliga NOSAM - närområdessamverkan - i Göteborgsområdet. Dokument, minnesanteckningar och övrig information finns på respektive sida för varje NOSAM.

Vi förändring av ordförande eller andra kontaktuppgifter - meddela kommunikatören för Samverkan i Göteborgsområdet, så uppdateras uppgifterna här på hemsidan!
Kontaktuppgifter till samverkanskontoret/kommunikatören.

 

NOSAM Angered

Karin Elias, processamordnare NOSAM Angered
karin.elias@aldrevardomsorg.goteborg.se

NOSAM Angered Psykiatri:
Daniel Johansson, Psykosmottagningen Nordost
daniel.lars.johansson@vgregion.se

NOSAM Angered Äldre:
Susanna Siljegovic Johansson, Göteborgs Stad Hemtjänst Nordost - ordförande
susanna.siljegovic.johansson@aldrevardomsorg.goteborg.se

NOSAM Angered Barn och unga:
Marie Jonasson, Socialförvaltning Nordost
marie.jonasson@socialnordost.goteborg.se

Kontaktpersoner lokal arbetsgrupp SIP för barn och unga (Västbusgrupp):
anna.gabrielsson@socialnordost.goteborg.se
sarah.rasheed@grundskola.goteborg.se

 

 

NOSAM Askim-Frölunda-Högsbo och Västra Göteborg

Barn och unga Askim-Frölunda-Högsbo och Västra Göteborg
Åsa Etéus
asa.eteus@socialsydvast.goteborg.se

Lokal Västbusgrupp Västerstadsdelarna
Conny Gustafsson
conny.gustafsson@socialsydvast.goteborg.se

Mitt i livet Västerstadsdelarna
Christina Sundesten
christina.sundesten@askimfrolundahogsbo.goteborg.se

Psykiatri Västerstadsdelarna
Vakant

Äldre Askim-Frölunda-Högsbo
Liselotte Lindqvist, ordförande
liselotte.lindqvist@vgregion.se

Äldre Västra Göteborg
Sara Andersson
sara.andersson@ptj.se

 

NOSAM Centrum

Martin Jensen, ordförande
martin.jensen@capio.se 

Anneli Sundberg, sammankallande lokal arbetsgrupp Västbus
anneli.sundberg@socialcentrum.goteborg.se

Malin Johansson, processtödjare/FCA-koordinator skolår
malin.johansson@socialcentrum.goteborg.se

 

NOSAM Härryda

Lena Lager, ordförande
031-724 61 00
lena.lager@harryda.se

Sammankallande för Lokal temagrupp barn och unga (fd västbusgrupp):
Jessica Johansson
jessica.johansson@harryda.se

 

NOSAM Lundby

Eva Midbjer Hammarström, ordförande äldregruppen
eva.hammarstrom@aldrevardomsorg.goteborg.se 
Tel: 031-366 91 10 / 072-211 83 29

Karin Elias, sekreterare
karin.elias@aldrevardomsorg.goteborg.se

Alex Hirschi, ordförande Temagrupp Barn och Unga 
alex.hirschi@socialhisingen.goteborg.se
Tel: 031-366 75 45

Jenny Mattsson, processledare, lokal arbetsgrupp Västbus
jenny.mattsson@socialhisingen.goteborg.se
Tel: 0722-55 89 92

 

NOSAM Majorna-Linné

Ordförande NOSAM Vuxen/äldre/psykiatri och NOSAM Barn och unga
Vakant

Sammankallande lokal västbusgrupp
Inga-Lena Lindberg
inga-lena.lindberg@socialcentrum.goteborg.se

Processtöd NOSAM Majorna-Linné
Ellinor Öjersson
ellinor.ojersson@socialcentrum.goteborg.se

 

 

NOSAM Mölndal

Helena Qvarnström Sahlberg,
helena.qvarnstrom-sahlberg@molndal.se

Catarina Liljestrand, Sammankallande, lokal arbetsgrupp Västbus
catarina.liljestrand@molndal.se

 

NOSAM Norra Hisingen

Alex Hirschi, ordförande
alex.hirschi@socialhisingen.goteborg.se

Tomas Johansson
tomas.u.johansson@vgregion.se

Helena Engström, processtöd lokal arbetsgrupp Västbus
helena.engstrom@socialhisingen.goteborg.se 

Eva Midbjer Hammarström, ordförande äldre/mitt i livet/psykiatri
eva.hammarstrom@aldrevardomsorg.goteborg.se 
Tel: 031-366 91 10 / 072-211 83 29

Karin Elias, sekreterare
karin.elias@aldrevardomsorg.goteborg.se

 

NOSAM Partille

Anne Devall Grenelli, ordförande
Närhälsan Partille
anne.granelli@vgregion.se 

Eva Påhlman, Barn och unga
Avdelningschef, Social- och arbetsförvaltningen, Partille kommun
eva.pahlman@partille.se 

Peter Möller, Mitt i livet/Psykiatri
Enhetschef Neuropsykiatrimottagning Gamlestaden, representerar Psykiatrimottagning Gamlestaden
peter.j.moller@vgregion.se

Catharina Johansson, Äldre
catharina.johansson@partille.se  

 

NOSAM Västra Hisingen

Ann Eriksson, ordförande
ann.eriksson@socialhisingen.goteborg.se

Anders Albihn, sammankallande lokal arbetsgrupp Västbus
anders.albihn@vastrahisingen.goteborg.se

 

NOSAM Öckerö

Sari Siirila, ordförande
Vårdcentralchef Närhälsan Öckerö
sari.siirila@vgregion.se

 

NOSAM Örgryte-Härlanda

Marie Nordström, ordförande
Vårdcentralschef
0730-87 97 00
marie.nordstrom@vgregion.se

Hannah Pilthton, ordförande NOSAM barn och unga
031-365 69 64 /0728-56 72 29
hannah.pilhton@socialcentrum.goteborg.se

Jeanette Andell, sammankallande lokal arbetsgrupp Västbus
0765-627848
Jeanette.andell@socialcentrum.goteborg.se

 

NOSAM Östra Göteborg

Ulla Lundgren
Processamordnare Närområdessamverkan i Östra Göteborg
ulla.lundgren@vivast.se

Lars Gustafsson, ordförande NOSAM Östra Göteborg
lars.gustafsson@vivast.se

Vakant, ordförande NOSAM Mitt i livet/Äldre
Kontakta Processamordnare enligt ovan tillsvidare.

Daniel Johansson, ordförande NOSAM Psykiatri 
Psykosmottagningen Nordost
daniel.lars.johansson@vgregion.se

Kristina Olsson, ordförande Lokal Västbusgrupp 
kristina.olsson@ostra.goteborg.se

 

Senast uppdaterad: 2021-09-23 17:37