Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Ledamöter

Här hittar du kontaktuppgifter till ledamöter i Temagrupp Psykiatri

Pia Rydell, ordförande
Verksamhetschef Psykiatri psykos,  Verksamhetschef Beroende, Sahlgrenska universitetsjukhus
pia.rydell@vgregion.se

Ingvor Gunnarsson
Sektorschef Individ- och familjeomsorg samt funktionshinder, Göteborgs Stad
ingvor.gunnarsson@centrum.goteborg.se

Marie Larsson
Verksamhetschef Stöd till familjer och individer, Göteborgs Stad
marie.larsson@socialresurs.goteborg.se

Göran Hjertstrand 
Områdeschef Mölndals stad
goran.hjertstrand@molndal.se

Veronica Strömsten
Partille kommun
veronica.stromsten@partille.se

Per Wilkenson
Öckerö kommun
per.wilkenson@ockero.se

Carina Fransson
Verksamhetschef Härryda kommun Hälsa och bistånd
carina.fransson@harryda.se

Jenny Atho
Nationell Samverkan för Psykisk Hälsa i Göteborg, NSPHIG
jenny@nsphig.se

Elisabet Lundberg
Nationell Samverkan för Psykisk Hälsa i Göteborg, NSPHiG
elisabet@nsphig.se

Monica Ericson-Sjöström
Chefsläkare Primärvården VGR
monica.ericson-sjostrom@vgregion.se

Annika Waser
Habiliteringschef Habilitering och hälsa Västra Götalandsregionen
annika.waser@vgregion.se

Inger Stenberg
Bitr övertandläkare, Specialkliniken för sjukhustandvård/oral medicin, Göteborg 
inger.w.stenberg@vgregion.se

Maria Sallin
Koncernkontoret Västra Götaland
maria.sallin@vgregion.se

Cecilia Axelsson Processledare Temagrupp Psykiatri
0703-89 59 75
cecilia.axelsson@orgryteharlanda.goteborg.se

Vakant

Representant PrimÖR - Göteborg

Senast uppdaterad: 2019-02-08 13:12