Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Ledamöter

Carin Bringestedt, ordförande 
Sektorchef Äldreomsorg samt hälso- och sjukvård, Centrum
031-365 70 10
carin.bringestedt@centrum.goteborg.se

Annika Ljung
Chef för sektor äldreomsorg samt hälso- och sjukvård
annika.ljungh@orgryteharlanda.goteborg.se

David Gembäck 
Bitr.verksamhetschef MGA Östra sjukhuset
david.gemback@vgregion.se 

Tina Forsgren
Verksamhetschef Härryda kommun
031-724 65 60
tina.forsgren@harryda.se 

Christina Wadell
Områdeschef, Mölndals stad
christina.wadell@molndal.se

Arto Niskala
Verksamhetschef Äldreomsorg, Öckerö Kommun
070-690 60 05
arto.niskala@ockero.se

Camilla Sjögren
Äldreomsorgschef Partille Kommun 
camilla.sjogren@partille.se

Lotten Pihl 
Sjukhustandläkare Mölndals sjukhus 
lotten.pihl@vgregion.se 

Lena Strömberg
Vårdcentralchef, Närhälsan Slottskogen vårdcentral
lena.b.stromberg@vgregion.se

Annika Robinson
Vårdcentralschef Närhälsan Eriksberg VC
annika.robinson@vgregion.se

Petter Jacobsson
ST-läkare Ugglan Vårdcentral
petterjacobsson@yahoo.se

Heléne Engberg
Vårdenhetschef Medicin- och psykiatriverksamheten Angereds Närsjukhus
helene.engberg@vgregion.se

Simina Gherman
Överläkare, sektionschef geriatrik, Sahlgrenska universitetssjukhuset
031-3421000
simina.gherman@vgregion.se

Selma Avdic
Sektionschef, läkare
selma.avdic@vgregion.se

Nina Hautanen
Koncernstab hälso- och sjukvård, Västra Götalandsregionen
0709-261538
nina.hautanen@vgregion.se

Anne Charlotte Larsson
LGS, Processledare
076-77 16 792
anne-charlotte.larsson@vgregion.se

Björn Gunnarsson
Processledare Temagrupp Äldre
0722-18 85 41
bjorn.gunnarsson@norrahisingen.goteborg.se

Senast uppdaterad: 2019-03-22 11:17