Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Psykisk ohälsa

Den lokala arbetsgruppen Psykisk ohälsa består av företrädare från kommun, Närhälsan och sjukhus.

Christian Fast
Sammankallande Kvalitet & utvecklingschef samt chef Personliga ombud ALF, Borås Stad christian.fast@boras.se

Angelica Axstrin
enhetschef, boende socialpsykiatri, SOF, Borås Stad
angelica.axstrin@boras.se

Ann Kristin Rolfsson 
enhetschef försörjningsenheten, ALF, Borås Stad
Ann-Kristin.Rolfsson@boras.se

Awat Rasoal
vårdenhetschef vuxenpsykiatrisk avdelning 2, VGR
awat.rasoal@vgregion.se

Birgitta Spanopoulos-Theandersson
vårdenhetschef beroendemottagningen, VGR
birgitta.theandersson@vgregion.se

Carina Erlandsson
vårdenhetschef, vuxenpsykiatrisk rehabiliteringsmottagning, VGR
carina.erlandsson@vgregion.se

Ida Wickström
enhetschef, Relationsvåldsenheten, ALF, Borås Stad
Ida.Wickstrom@boras.se

Jan Nilsson
Vuxenpsykiatrin, mottagning Mark, VGR
jan.ae.nilsson@vgregion.se

Johan Andersson
enhetschef vuxen, IFO, Borås Stad
johan.andersson@boras.se

Linnea Erson
enhetschef kommunal hälso- och sjukvård, SOF, Borås Stad
linnea.ersson@boras.se

Marie Schörling Eriksson
utvecklingsledare, FoF, Borås Stad
Marie.Schorling@boras.se

Robert Karlsson
Personligt ombud, ALF, Borås Stad
Robert.Karlsson@boras.se

Sandra Hansson
Personligt ombud, ALF, Borås Stad
Sandra.Hansson@boras.se

Sara Holmberg
enhetschef myndighetsutövning SOL, SOF, Borås Stad
Sara.Holmberg@boras.se

Sandra Weineland (föräldraledig)
Psykolog och samordnare Närhälsan, VGR
Sandra.Weineland@vgregion.se 


Senast uppdaterad: 2019-03-13 19:08