Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Tidig upptäckt, tidiga insatser

Kontakt

Karin Berg
Projektledare
Närhälsan Södra Älvsborg
Mobil: 070-9476758
karin.ec.berg@vgregion.se

Referensgrupp

Jenny Linder
Enhetschef
Barn- och ungdomspsykiatriska kliniken Södra Älvsborgs sjukhus
Tfn 033-616 16 84
Jenny.linder@vgregion.se

Johan Sundqvist
Verksamhetsutvecklare
Marks kommun
Tfn 0320-21 70 00
Johan.sundqvist@mark.se

Laslo Erdes
Barnhälsovårdsöverläkare
Centrala Barnhälsovården Södra Älvsborg
Tfn 010-435 72 62
Laslo.erdes@vgregion.se

Lina Ljung Roseke
Enhetschef
Psykologenheten för mödra- och barnhälsovård Södra Älvsborg
Tfn 0700-82 33 80
Lina.ljung.roseke@vgregion.se

Morgan Gustafsson
Habiliteringschef barn- och ungdomshabiliteringen Borås
Tfn 033-616 20 89
Morgan.gustafsson@vgregion.se

Kay Eriksson
Barn- och ungdomspsykiatriska kliniken SÄS
Tfn 03-6161680
kay.eriksson@vgregion.se

Nina Brag
Vårdenhetschef
Barn- och ungdomspsykiatri/Barn- och ungdomsmedicin Skene
Tfn 0320-77 93 78
Nina.brag@vgregion.se

Jenny Harlid
Logoped Södra Älvsborgs sjukhus
Tfn 033-616 48 61
Jenny.harlid@vgregion.se

Veronica Hermansson
Samordnare Barnneurologiska utredningsteamet Södra Älvsborg
Tfn 033-616 23 45
Veronica.hermansson@vgregion.se

Styrgrupp

Sebastian Nydén, ordförande
socialchef Svenljunga
sebastian.nyden@svenljunga.se

Karin Berg
Projektledare Närhälsan Södra Älvsborg
karin.ec.berg@vgregion.se

Kay Eriksson
Barn- och ungdomskliniken Södra Älvsborgs sjukhus
Kay.eriksson@vgregion.se

Helena Lundgren
Elevhälsan Svenljunga kommun
helena.lundgren@svenljunga.se

Vanja Myrén
IFO-chef Borås stad

Anna-Lena Ingelhag
Verksamhetschef Närhälsan Ulricehamn
anna-lena.ingelhag@vgregion.se

Styrgrupp för Närvårdssamverkan Södra Älvsborg


Senast uppdaterad: 2019-03-25 12:45