Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Samverkansgrupp Geriatrik, demens, palliativ vård

Ordförande

Per Granath
Skövde kommun
Telefon 0500-49 85 27
per.granath@skovde.se

Ledamöter

Anna Wallberg
Närhälsan rehab
anna.wallberg@vgregion.se

Anna-Karin Greneheim
Privata vårdcentraler
anna-karin.greneheim@brackediakoni.se 

Ann-Sofie Eklund Karlsson
Kommunerna norra
ann-sofie.eklund-karlsson@toreboda.se 

Beate Poetzsch
Närhälsan V8
beate.poetzsch@vgregion.se

Carina Karlsson
Skaraborgs Sjukhus
carina.e.karlsson@vgregion.se 

Gunilla Carlsson
Skaraborgs kommuner, äldrenätverk
gunilla.carlsson@essunga.se

Magnus Olsson
Skaraborgs Sjukhus
magnus.olsson@vgregion.se

Malin Swärd
Kommuner, SVPL-representant
malin.sward@skovde.se

Margareta Karlqvist
Senior
fam.se.karlqvist@telia.com  

Susanne Lidén
Närhälsan V9
susanne.liden@vgregion.se

Processtöd/utvecklingsledare

Eva-Marie (Mia) Gustavsson
Skaraborgs Sjukhus
eva-marie.gustafsson@vgregion.se 

Maria Björck
Kommun
maria.bjorck@falkoping.se 

Vanja Arrias
Närhälsan
vanja.arrias@vgregion.se

Koordinatorer

Claes-Göran Borg
Skaraborgs Sjukhus
claes-goran.i.borg@vgregion.se

Eva-Marie Gustafsson
Skaraborgs Sjukhus  
eva-marie.gustafsson@vgregion.se 

Ewa Hjerpe
Skövde kommun
ewa.hjerpe@skovde.se  

Kerstin Bjälkefur
Lidköpings kommun
kerstin.bjalkefur@lidkoping.se 

Maria Björck
Falköpings kommun
maria.bjorck@falkoping.se 

Vanja Arrias
Närhälsan
vanja.arrias@vgregion.se


Senast uppdaterad: 2019-05-08 15:13