Representanter i utvecklingsgruppen

Lerums kommun
Ingela Andersson, Ordförande
Verksamhetschef Sektor Lärande
ingela.andersson@lerum.se
0302-52 14 85, 073-68 83 531

Alingsås kommun
Karen Alvstad, Tf avdelningschef Socialförvaltningen karen.alvstad@alingsas.se
0322-61 67 41, 073-42 69 554

Alingsås kommun
Sara Dahlin, Verksamhetschef Barn- och elevhälsan
sara.dahlin@alingsas.se
0706-75 08 38

Lerums kommun
Maria Enbuske, Verksamhetschef Myndighet Stöd och omsorg
maria.enbuske@lerum.se
0302-52 23 67

Alingsås Lasarett
Jonas Sterner, Avdelningschef Logopedmottagningen
jonas.sterner@vgregion.se

Södra Älvsborgs sjukhus (SÄS)
Gunnel Andersson, Vårdenhetschef Barn och ungdomsmedicin
gunnel.b.andersson@vgregion.se
0735-43 24 40

Södra Älvsborgs sjukhus (SÄS)
Gunlög Hedtjärn, Enhetschef BUP
gunlog.hedtjarn@vgregion.se
0730-75 03 44

Habilitering & hälsa
Linda Ödman, Habiliteringschef
linda.odman@vgregion.se

Privata vårdcentraler
Jenny Nilsson, Verksamhetschef MedPro Clinic, Noltorpvårdcentral
jni@medpro.eu
0764-66 14 86

Privata vårdcentraler
Ingalill Wester, Verksamhetschef Din vårdcentral, Lerum
ingalill.wester@dinvcilerum.se
0302-49 99 00

Offentliga vårdcentraler
Hanna Huhtamo, Vårdcentralschef Sollebrunn 
hanna.huhtamo@vgregion.se
0322-837 74, 076-10 281 15

Offentliga vårdcentraler
Malin Bomberg, Vårdcentralschef Närhälsan Floda
malin.bomberg@vgregion.se
0700-85 29 13

Offentlig rehab
Henrik Isaksson, Enhetschef Närhälsan rehab
henrik.isaksson@vgregion.se
0708-906287

Beställd primärvård
Ingvor Svedjenäs, Enhetschef Ungdomsmott
ingvor.svedjenas@vgregion.se
0700-82 52 38

Tandvården
Anette Tunius, klinikchef FTV Floda
anette.tunius@vgregion.se

Brukarrepresentant
Jenny Ahto, samordnare NSPHiG
jenny@nsphig.se
0725-66 46 36


Senast uppdaterad: 2018-12-06 19:32