Ledamöter

Monica Sörensson, Ordförande
Sektorchef, Äldreomsorg samt Hälso- och sjukvård, Västra Hisingen 
031-366 63 19
monica.sorensson@vastrahisingen.goteborg.se 

Anna-Clara Collén
Sektionschef på Strokeenheten Östra sjukhuset
070-883 73 18
anna-clara.collen@vgregion.se

Carin Bringestedt
Sektorchef Äldreomsorg samt hälso- och sjukvård, Centrum
031-365 70 10
carin.bringestedt@centrum.goteborg.se

Tina Forsgren
Verksamhetschef Härryda kommun
031-724 65 60
tina.forsgren@harryda.se 

Christina Wadell
Områdeschef, Mölndals stad
christina.wadell@molndal.se

Arto Niskala
Verksamhetschef Äldreomsorg, Öckerö Kommun
070-690 60 05
arto.niskala@ockero.se

Madeleine Wertsén
Bitr övertandläkare, Specialkliniken för sjukhustandvård, Mölndal
madeleine.wertsen@vgregion.se

Lena Strömberg
Vårdcentralchef, Närhälsan Slottskogen vårdcentral
lena.b.stromberg@vgregion.se

Annika Robinson
Vårdcentralschef Närhälsan Eriksberg VC
annika.robinson@vgregion.se

Simina Gherman
Överläkare, sektionschef geriatrik, Sahlgrenska universitetssjukhuset
031-3421000
simina.gherman@vgregion.se

Nina Hautanen
Koncernstab hälso- och sjukvård, Västra Götalandsregionen
0709-261538
nina.hautanen@vgregion.se

Anne Charlotte Larsson
LGS, Processledare
076-77 16 792
anne-charlotte.larsson@vgregion.se

Björn Gunnarsson
Processledare Temagrupp Äldre
0722-18 85 41
bjorn.gunnarsson@norrahisingen.goteborg.se

Vakant

Geriatrik Mölndals sjukhus, Sahlgrenska Universitetsjukhuset

Partille kommun

Representant för privat primärvård

Angereds Närsjukhus/Frölunda specialistsjukhus

Senast uppdaterad: 2018-08-28 16:08